Lokaty bankowe

April 10th, 2013

 

Po kilku latach gromadzenia pieniędzy trzeba jakoś je zainwestować. Najpewniejszym modelem inwestycyjnym jest lokata bankowa. W większości banków lokatę bankową możemy założyć już od posiadanyego 1000zł.

Lokata bankowa nie jest inwesycją, która pozwoli zarobić nam duże pieniądze, jednak mamy pewność zysku i zamrożenia naszych pieniędzy, co uchroni nas przed zbytnią rozrzutnością. Aktualnie oprocentowanie lokat wacha się w granicy 3% w skali roku. Czyli po 12 miesiącach od złożenia 1000zł na lokacie otrzymamy, aż 30zł. Należy pamiętać, że musimy od tego odjąć podatek Belki, więc zbytnio swojego majątku nie pomnożymy.

Inną formą inwestowania może być prowadzenia rachunku maklerskiego. Tu jednak musimy posiadać pewną wiedzę w zakresie inwestowania na GPW. Nie mamy też żadnej gwarancji zarobku, co więcej możemy sporo na tym stracić inwestując nie poprawnie. Pewniejszą inwestycją jest inwestycja w surowce. Jednak zanim na tym zarobimy potrwa to trochę czasu. Inwestycje w surowce sąz reguły inwestycjami długo terminowymi.

inwestycja w złoto